header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2018-2024
навчальні роки

Фотогалерея

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< січня 2017 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Цікаві зустрічі PDF Друкувати Електронна адреса

Владислав СТЕФАНИШИН

У Дрогобицькій семінарії традиційно відбуваються зустрічі з різними визначними представниками духовенства та мирян, які спілкуються із семінаристами, ділячись своїм досвідом та знаннями. Таких зустрічей є дуже багато, тому ми не можемо розповісти про всі. Ось про що йшлося на найцікавіших, які мали місце останнім часом.

«Тільки любов здатна на перемогу…» – головне життєвє кредо о. Андрія Зелінського - військового капелана УГКЦ. 16 березня 2015 він поділився із семінаристами своїм досвідом військового капеланського служіння у зоні АТО. Отець Андрій розповідав, що у червні 2014 р. Б. він був першим капеланом у штабі АТО під Слов'янськом, згодом у Краматорську. Далі з січня 2015 р. Б. перебував у Пісках, Дебальцевому і навіть під Донецьким аеропортом. Як зазначав отець, для нього там «усе було по-справжньому: справжні постріли та снаряди, справжня кров, справжня смерть і такі самі справжні відвага, хоробрість тих, котрі стають на захист самого життя». Розповідаючи про те, як йому довелося служити Літургії, сповідати і причащати, о. Андрій зазначив, що його завжди переслідувало хвилювання, щоб встигнути завершити Службу до того, як розпочнеться ворожий наступ чи обстріл.

Ще одна дуже цікава зустріч відбулася 2 листопада 2015 р. Б. Перед семінарійною спільнотою виступив о. Андрій Чировський. Цей священик УГКЦ є директором східнохристиянських студій ім. митрополита Андрея (Шептицького) в Оттаві (Канада), учасником «Студійної групи Київської Церкви» та редактором богословського періодичного видання «Логос». Завітавши у стіни нашої семінарії, о. Андрій Чировський захотів поділитися із семінаристами своїми пережиттям від ознайомленням з життям і творчістю великого мужа нашої Церкви – митрополита Андрея, спадщина і діяльність котрого мають надзвичайну велику вагу для УГКЦ та українського народу. Також гість розповів про свій досвід зустрічі з патріархом Йосифом (Сліпим).

Ще один цікавий гість семінаріїї – о. Хризостом, ієромонах Мелхітської Греко-Католицької Церкви. Він розповідав про особливості монашого життя і християнських церков на Близькому Сході – у мусульманських країнах, де є надзвичайний ризик для життя для тих, хто просто є християнином та сповідує віру в Пресвяту Тройцю. Отець заторкнув питання війни у Сирії, яка є трагедією для християн.

Отож «Цікаві зустрічі» – вагома сторінка семінарійного життя, котра не тільки дає нам можливість пізнати нових людей і почути їх розповіді, але й отримати неповторний досвід спілкування з цікавими особистостями, що стане в нагоді для майбутнього священичого служіння Христовій Церкві.

Владислав СТЕФАНИШИН. Цікаві зустрічі//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.54