РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Чергування у семінарійному храмі |
![]() |
![]() |
![]() |
Петро Войтович Семінарія – це місце, де особаготується до майбутнього служіння Церкві і народу. Тому невід’ємною частиною виховання семінаристів є їхня діяльність як у семінарії, так і поза її межами. У Дрогобицькій духовній семінарії за кожним курсом призначене певне служіння, яке здійснюється на благо усієї семінарійної спільноти. Разом із тим окремі семінаристи мають і особливі обов’язки. Не є винятком і семінарійний храм, покровителями якого є дрогобицькі священномученики Северіян, Віталій та Яким. Храм має паламаря та вівтарну дружину. Обов’язки паламаря передаються від старших братів молодшим за благословенням настоятелів семінарії. У ці обов’язкивходить слідкувати за чистотою у храмі, зокрема у святилищі, доглядати за літургійними речами та ризами, приготовляти все необхідне для богослужінь… Обов’язки вівтарної дружини, за семінарійною традицією, виконують брати 2-го курсу. Вони прислуговують під час Божественної Літургії, Вечірні, Утрені та інших богослужінь.Така послуга допомагає семінаристам краще запізнатися зі служіннямсвященика при Божому Престолі, вивчити певні рубрики та правила, що у майбутньому будуть необхідними у їхньому священичому житті. Поряд із семінарійною прислугою існує особливе служіння семінаристів, які прислуговують біля архиєреїв. Зазвичай, це семінаристи старших курсів (3-6). На цей час у прислузі задіяні восьмеро семінаристів. У неділю чи інші святкові дні на архієрейських богослужіннях прислуговують по двоє братів. Проте коли є певне святкування або якась урочиста подія, то у архиєрейській прислузі може бути задіяно більше семінаристів. Служіння при Божому Престолі виховує у семінаристів повагу та благоговіння до богослужіння і святих речей, допомагає їм краще пізнавати красу літургійної традиції нашої Церкви та таким чином готує до майбутнього священичого служіння. Петро ВОЙТОВИЧ Чергування у семінарійному храмі//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.20
|