РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Електронні книги
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Празник Братства |
![]() |
![]() |
![]() |
Микола Германович Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці для семінарійної спільноти є дуже особливим, оскільки вже понад п'ятнадцять років у семінарії існує та провадить свою діяльність Братство, назване саме в честь цього свята. Відповідно і святкування празника проходить по-особливому. Традиційно, ще за декілька днів до урочистого святкування, для всіх братчиків, а особливо для тих, які готуються стати членами цієї молитовної спільноти, проводяться реколекції. Щоб послухати цікавих та збагачуючих наук, семінаристи щоденно впродовж тижня збираються ввечері у каплиці. Розпочинається кожна духовна вправа з Акафісту до Пресвятої Богородиці. У рамках святкування празника кандидати на вступ до Братства їдуть до Львова на Личаківське кладовище, щоб помолитись на могилі о. Ісидора Дольницького – свого засновника. Літургійна частина святкувань розпочинається Великою Вечірнею та Утренею. Радісною є присутність отців-випускників нашої семінарії, які також є членами Братства, та намагаються кожного року брати участь у святкуванні. Одним із етапів святкування є перенесення ікони «Введення в храм» із каплиці Братства до семінарійного храму. Із запаленими свічками, співаючи «Пресвятая Богородице, спаси нас», братська спільнота обходить навкруг семінарії і урочисто входить у храм. Молитовні чування, без яких не проходить жодне святкування, розпочинаються молебнем Братства. Відтак є короткі розважання, сповідь та Ісусова молитва. Кульмінацією молитовних чувань стала Божественна Літургія, яка останніми роками є Архиєрейською, адже духівником нашого Братства є преосвящений владика Григорій (Комар); співслужать священнослужителі із ректорату та отці-братчики. Після Літургії відбувається водосвяття та окроплення свяченою водою всіх присутніх у каплиці. Пізньої ночі браття втомлені, але піднесені та сповнені миру, ідуть відпочивати. Друга частина празника триває наступного дня і розпочинається вельми важливою та цікавою подією – чином постригу у члени Братства його кандидатів. Відтак усі присутні переходять у актовий зал до святкової трапези, яка супроводжується концертною програмою. В часі трапези члени Братства і гості в різний спосіб вітають спільноту зі святом. Традиційно на святкуванні присутній семінарійний гурт «Quo Vadis», який піснями підтримує святковий настрій учасникам свята. Святкова програма у різні роки містила багато цікавих моментів. Традиційно до слова запрошуються гості із Львівської та Київської семінарій. Привітальні та подячні слова мають голова та духівник дрогобицького Братства. Не обходиться і без вручення грамот прийняття новопостриженим братчикам а також відзначення тих, які найбільш активно та жертовно вправлялися у своєму служінні.ÂÂÂÂÂ Святкування завершується Акафістом свята Введення, який очолює духівник Братства. У Львівській та Київській духовних семінаріях також існує Братство «Введення у храм Пресвятої Богородиці». Братчики із нашої семінарії радо відгукуються на їхнє запрошення приїхати до них на празник. Це хороша можливість поділитись досвідом, поспілкуватись, разом помолитись. А вже у перші вихідні після свята Введення в храм, коли святкування проходять у нашій семінарії, маємо гостей: братчики Львівської та Київської семінарій разом з нами ділять радість цього величного свята. Микола ГЕРМАНОВИЧ. Празник Братства//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.34
|