РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Острівець творчості |
![]() |
![]() |
![]() |
Тарас Жеплінський Крім молитовного, харитативного та місійного елементу, Братство «Введення в храм Пресвятої Богородиці» має і свою родзинку – з його ініціативи в семінарії був створений такий собі «острівець творчості» – семінарійна стінгазета. Ініціатива виникла відносно недавно – у лютому 2012 року. Тодішня управа Братства побачила потребу збирати в одному місці найактуальніші події світу, країни, міста, семінарії, щоб сприяти всебічному розвитку кожного семінариста. В основу цього задуму було покладено ідею стінгазети як такого собі інформаційного бюлетеня. І цей задум таки вдалося втілити. Першу стінгазету із заголовком «Не копай ями ближньому твоєму, можливо, в нього така вже є» семінаристи побачили вже в тому ж таки лютому 2012 року, на початку Великого Посту. І з цього часу вона періодично виходить два рази в семестр. У першому номері стінгазети братчики могли дещо ближче ознайомитися із постаттю українського Кобзаря, дізнатися, чим є Великий Піст для наших викладачів, впізнати когось з-поміж себе, кого автори поетично описали у рубриці: «Хто це?», запізнатися із «нашими малими Шевченками» через читання їхньої поезії. Крім того, на першій стінгазеті було поміщено статистику кількості католицького духовенства у світі (події у світі), відображено подію відвідин Блаженнішим Святославом (Шевчуком), предстоятелем УГКЦ, Блаженнішого Володимира (Сабодана), предстоятеля УПЦ МП (події в Україні), переосмислено поїздку семінаристів на лижі, яку автори стінгазети назвали підготовкою до місій у Сибіру (події в семінарії). Згодом акценти змістилися. Замість інформаційного, стінгазета набула художньо-творчого забарвлення. Зі зміною відповідальних за стінгазету вона ставала дедалі кольоровішою і охоплювала, переважно, події, що відбувалися у стінах семінарії. Так після упокоєння владики Юліяна (Вороновського), засновника Дрогобицької духовної семінарії, автори вирішили присвятити черговий номер виключно його особі, намалювавши портрет Владики і присвятивши йому власні поетичні твори. Подібно, коли відбулася архиєрейська хіротонія екс-віце-ректора семінарії о. Григорія Комара, братчики художньо зобразили на стінгазеті шлях Преосвященного владики, яким він ішов до єпископства: рідний дім, навчання, служіння в семінарії, праця у єпархії тощо. Цього разу знову не обійшлося без поезії семінаристів. Неодноразово цілий номер стінгазети присвячувався конкретним подіям, учасниками яких були самі семінаристи: поїздка на пасхальні місії, відвідини одним із братчиків окупованого Донецька, де той допомагав у служінні греко-католицькому священику, випускнику нашої семінарії, на різдвяні свята тощо. Останню подію автори стінгазети зобразили у вигляді репортажу, який вів брат-місіонер із окупованого міста. Із кожним новим номером стінгазети семінаристи спішать серед жартівливих композицій стінгазети впізнати знайомих співбратів, викладачів чи настоятелів. Інколи стінгазета вчить семінариста і посміятися над собою через дотепне відображення того чи іншого його вчинку. Тарас ЖЕПЛІНСЬКИЙ. Острівець творчості//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.38
|