РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Культурні поїздки |
![]() |
![]() |
![]() |
Мар’ян Топорович Культура кожного народу твориться віками і свідчить про його історію, музику, спів, малярство, театр та ін. Тому для всестороннього розвитку семінаристи часто бувають на різних культурних заходах, відвідують театри, мистецькі події, кінотеатри, музеї тощо. Найчастіше браття мають можливість відвідувати Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича, що є цілком закономірно, адже театр знаходиться неподалік семінарії. Серед найцікавіших заходів, на яких останнім часом побували семінаристи, варто виділити виставу «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського; академію, присвячену 200-літтю від Дня народження «українського пророка» – Тараса Шевченка; ювілейну академію «Митець з іконою в душі» з нагоди 200-ліття від Дня народження о. Михайла Вербицького, композитора, диригента, громадського діяча, автора музики Державного Гімну України. Семінарійна спільнота також часто відвідує славні львівські театри. Зокрема, цьогоріч у Національному академічному українському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької брати переглянули п’єсу Івана Котляревського «Наталка Полтавка» постановки Федора Стригуна, а у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької побували на опері «Страшний двір» авторства Станіслава Монюшка. Ще однією подією, яка спричинилась до розширення світогляду семінаристів, став мистецький захід «Через страсті до воскресіння» за участю Державної народної капели «Трембіта», присвячений 25-річчю початку відродження УГКЦ, який відбувся у Народному домі м. Дрогобича. Серед інших цікавих заходів, що відбулись за останній рік, варто виділити похід до кінотеатру в м. Трускавець на перегляд українського історично-драматичного фільму «Поводир, або Квіти мають очі» режисера і сценариста Олеся Саніна. Також семінаристи побували у галереї сакрального мистецтва музею «Дрогобиччина», де було представлено після реставрації три унікальні хоругви з дрогобицьких храмів поч. XVIII ст. Культурні поїздки братів не обмежуються лише мистецькими заходами, виставами чи концертами. Братам надовго запам'ятається поїздка до Львова на футбольний матч ліги чемпіонів між донецьким Шахтарем (Україна) та борисовським БАТЕ (Білорусь), який відбувався на «Арені Львів», де українська команда впевнено перемогла. Мар’ян ТОПОРОВИЧ. Культурні поїздки//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.53
|